El. MŚ: pierwsze zwycięstwo Argentyny, wysoka wygrana Brazylii

W pierwszym meczu tej kolejki Kolumbia przegrała na własnym boisku z Argentyną 0:1. Jedyną bramkę tego spotkania zdobył w dziewiętnastej minucie Lucas Biglia. Dla Argentyny było to pierwsze zwycięstwo w eliminacjach. Dzieki niemu znacząco poprawili swoją sytuację w tabeli.

W drugim meczu zajmująca ostatnią pozycję w tabeli Wenezuela przegrała 1:3 z Ekwadorem. Gospodarze wciąż są jedynym zespołem bez punktów, a Ekwador ma komplet "oczek" po czterech seriach gier. Bramki dla gości zdobyli w tym meczu Fidel Martinez, Jefferson Montero i Felipe Caicedo. Honorową bramkę dla gospodarzy sześć minut przed końcem zdobył Josef Martinez.

W trzecim meczu Urugwaj pewnie pokonał na własnym boisku Chile 3:0. Na listę strzelców wpisali się kolejno Diego Godin, Alvaro Pereira i Martin Caceres. W innym spotkaniu Paragwaj wygrał z Boliwią 2:1. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście po trafieniu Yasmaniego Duka. Potem strzelali już tylko gospodarze, a na listę strzelców wpisali się Dario Lezcano i Lucas Barrios.

W ostatnim spotkaniu tej kolejki Brazylia nie miała problemów z reprezentacją Peru i pewnie wygrała 3:0. Wynik w dwudziestej drugiej minucie otworzył Douglas Costa, a w drugiej połowie na listę strzelców wpisal się także Augusto i Filipe Luis.