ŽIVĚ: Kdo půjde na Zéland? O postup do finále hraje Argentina s …

Londýn – Očekávané obsazení bude mít finálový duel na osmém mistrovství světa v ragby. O titul světových šampionů si to rozdají titáni - družstva Nového Zélandu a Austrálie. Wallabies podobně jako All Blacks nedovolili svému semifinálovému soupeři skórovat ani jednu pětku a sami položili hned tři. O všechny se postaral hrdina utkání, pravý křídelník Austrálie Ashley-Cooper. Jeho tým tak zdolal Argentinu 29:15 a může se těšit na derby s Novým Zélandem.

Pumy předvedly sympatický výkon, opět se mohly spolehnout na kvalitní kopáčský výkon Sáncheze, který se postaral o všech patnáct bodů jihoamerické ekipy a s 89 body se dostal do čela pořadí nejproduktivnějších hráčů turnaje. Na druhé straně to byl ale právě Sánchez, který po minutě hry chybným pasem vybídl k pětce Simmonse a ten touto příležitostí nepohrdnul.

Na konci první desetiminutovky přidal druhou australskou pětku Ashley-Cooper. Tentýž hráč uspěl v pokládání ještě jednou do poločasu a svůj hattrick zkompletoval v 72. minutě a tím dal australskému postupu do finále definitivu.

Hegemoni světového ragby se ve finále World Cupu potkají poprvé v historii, o to pikantnější souboj to jistě bude!

Wallabies po celý zápas drželi náskok a kontrolovali vývoj utkání. Zejména v druhém poločase se více soustředili na defenzivní hru, v níž byli ovšem výteční a nepustili protivníka k vlastnímu brankovišti. Argentinci neměli v několika případech daleko ke skórování, dlouhé minuty dobývali obranu soupeře v jeho "dvaadvacítce".

Chyběl jim ale kousek štěstí i více přesnosti. Srážely je hlavně časté ztráty míče na zemi - ve hře v rucku byli jednoznačně horším týmem. I to rozhodlo o tom, že Argentina si zahraje "jen" o třetí místo a příští pátek se pokusí proti Jihoafrické republice vyrovnat své historické maximum, jímž je bronz z MS 2007.