V úvodu zápasu na Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti panovala skvělá atmosféra. Vůbec poprvé ji okusil francouzský kanonýr David Trezeguet, který obléká dres River Plate.

A byli to právě domácí, kdo šel do vedení už po dovu odehraných minutách zásluhou Ponzia. River udržel jednogólové vedení až do konce prvního poločasu. Start druhého dějství se opozdil kvůli poměrně paradoxnímu důvodu.

Z hlediště se totiž vzneslo nafukovací prase v barvách Boky Juniors, které putovalo napříč stadionem. Po pár minutách vznášení nad hrací plochou dal ale rozhodčí Lunati pokyn ho stáhnout a mohlo se hrát.

River Plate - Boca Juniors 1

Otevřít fotogalerii1/9

Dvacet minut před koncem zvýšili domácí vedení přesnou trefou Moury, ovšem vedení neudrželi. Nejprve o pár minut později snížil z pokutového kopu  Silva a v nastaveném čase zařídil Boce remízu 2:2 Erviti.

Se závěrečným hvizdem sudího odstartovaly vlny násilí a nepokojů, které se postupně přesunuly i do okolí stadionu. Výsledkem 25 zraněných, podle mluvčího ochranky ale nikdo z fanoušků není v kritickém stavu.

River sice nadějně rozehraný zápas nedotáhl do vítězného konce, ovšem se svými výkony i výsledky v nové sezoně může být spokojen. V minulém roce hrál totiž tradiční argentinský klub druhou ligu, hned po roce se ale mezi elitu vrátil. Po dvanácti zápasech je na deváté místě, Boce patří šestá příčka.