Niepokonany Ekwador. Zwycięstwa faworytów

W 4. kolejce eliminacji mistrzostw wiata 2018 w strefie poudniowoamerykaskiej czwarte zwycistwo odnieli pikarze Ekwadoru. Tym razem na wyjedzie pokonali Wenezuel 3:1. Swoje mecze wygray take reprezentacje Argentyny i Brazylii.

Ekwador z pokonaniem outsidera eliminacji nie mia adnych problemw. Wenezuela to jedyna druyna, ktra nie zdobya jeszcze punktu. Gocie prowadzenie objli w 15. minucie po golu Fidela Martineza. Jeszcze przed przerw podwyszy Jefferson Montero, a po godzinie gry i trafieniu Felipe Caicedo byo 3:0. W kocwce honorow bramk dla gospodarzy zdoby Josef Martinez.

Argentyna natomiast w kwalifikacjach na razie nie zachwyca. "Albicelestes" w wyjazdowym starciu z Kolumbi musieli sobie radzi bez kontuzjowanych Lionela Messiego, Sergio Aguero i Carlosa Teveza. Wygrywajc 1:0 odnieli dopiero pierwsze zwycistwo. Gola w 19. minucie strzeli Lucas Biglia.

Coraz lepiej wyglda natomiast gra Brazylii. "Canarinhos" w Salvadorze pokonali Peru 3:0, a bramki zdobyli Douglas Costa, Renato Augusto i Filipe Luis.

W 4. kolejce ciekawie zapowiada si mecz Urugwaj - Chile. Okaza sie on jednak jednostronnym widowiskiem, gospodarze wygrali 3:0. Na list strzelcw wpisali si Diego Godin, Alvaro Pereira i Martin Caceres.

W ostatnim wtorkowym spotkaniu Paragwaj pokona u siebie Boliwi 2:1. Wszystkie bramki pady w odstpie piciu minut. W 59. prowadzenie gociom da Yasmani Duk, a nastpnie trafiali Dario Lezcano i Lucas Barrios.

Dziesi zespow w Ameryce Poudniowej walczy w systemie ligowym (kady z kadym) o cztery miejsca dajce bezporedni awans do turnieju finaowego w Rosji. Druyna z pitej pozycji zagra w barau z przedstawicielem Oceanii.

Kwalifikacje w strefie CONMEBOL potrwaj do padziernika 2017 roku.

Wyniki 4. kolejki eliminacji mistrzostw wiata 2018 w Ameryce Poudniowej:
Kolumbia - Argentyna 0:1 (0:1)
Bramka: Lucas Biglia (19).
Paragwaj - Boliwia 2:1 (0:0)
Bramki: dla Paragwaju - Dario Lezcano (61), Lucas Barrios (64); dla Boliwii - Yasmani Duk (59)
Czerwona kartka: Pablo Aguilar (Paragwaj, 86).
Urugwaj - Chile 3:0 (1:0)
Bramki: Diego Godin (23), Alvaro Pereira (61), Martin Caceres (65)
Czewona kartka: Jorge Valdivia (Chile, 90+2).
Wenezuela - Ekwador 1:3 (0:2)
Bramki: dla Wenezueli - Josef Martinez (84); dla Ekwadoru - Fidel Martinez (15),
Jefferson Montero (23), Felipe Caicedo (60).
Brazylia - Peru 3:0 (1:0)
Bramki: Douglas Costa (22), Renato Augusto (57), Filipe Luis (76).