Karel Hanika v Argentině nakonec bez světových bodů

Brno, 28. dubna 2014

Karel Hanika poprvé bez bodů

«Gran Premio Red Bull de la República Argentina» na okruhu "Circuito Termas de Rio Hondo" začala pro Karla Haniku celkem dobře, ovšem skončila tak nějak do ztracena.

Ve volných trénincích Karel Hanika nejen zrychloval, ale také vylepšoval svou pozici. Nakonec v FP2 jsme ho mohli najít dokonce v Top-5. Ovšem kvalifikace mu ani na potřetí letos nevyšla dle jeho představ a skončil v ní 16. se ztrátou 1.287 sec. na lídra šampionátu Jacka Millera, což znamenalo 6. řadu startovního roštu.

O závodní neděli by se nejlépe dalo napsat stručně a výstižně, že to byl pro Káju „Den blbec“. Ačkoliv se mu celkem dobře vydařil start, tak hned v prvním kole kolidoval s Italem Locatellim. Na rozdíl od něho – italský jezdec si zlomil ruku (přejeme mu tímto co nejrychlejší uzdravení a návrat do sedla závodního motocyklu) – ale v závodě mohl pokračovat. 3 kola před cílem ho ovšem už v průběžné tabulce „Lap Chart“ bohužel nenajdeme, neboť ten den havaroval Kája už po druhé, tentokrát po highsideru…

„Do závodního víkendu jsem odstartoval s dobrým pocitem z volných tréninků. Ovšem v kvalifikaci to už tak ideální nebylo. Musel jsem do závodu vyrazit ze zadních pozic. Přesto se mně start podařil, ovšem hned v první zatáčce jsem byl naremplován jiným jezdcem a ztratil tak několik pozic. Po projetí protilehlé rovinky jsem se dostal do hodně velké skrumáže jezdců a spadl poprvé. Bike byl sice po pádu hodně poškozen, ale já jsem chtěl závodit dále. Pak jsem v závěru spadl ještě jednou. Byl to hodně špatný konec celého závodního víkendu, ale já musím na vše zapomenout a koncentrovat se na další závody“, řekl vítěz seriálu Red Bull Rookies Cup 2013.

Závod vyhrál po hodně tvrdém souboji na hranici pravidel Ital Romano Fenati (byl po zásluze potrestán 1 trestným bodem), když vytlačil lídra šampionátu Jacka Millera a ten se musel spokojit až s třetím místem na podiu, neboť jako druhý byl odmávnut Alex Marquez.