Gerardo Martino nowym selekcjonerem reprezentacji Argentyny

W ostatnim sezonie Martino prowadził Barcelonę. Swojej pracy na Camp Nou nie będzie jednak wspominać dobrze - nie zdobył mistrzostwa kraju, przegrał w finale Pucharu Króla, a z Ligi Mistrzów odpadł w ćwierćfinale. Styl gry Dumy Katalonii pod jego wodzą był mocno krytykowany.

Przygoda Gerardo Martino z Barceloną potrwała więc tylko rok. Trener szybko znalazł jednak nowe zatrudnienie. Już kilka dni po zakończeniu mundialu, w którym Argentyna zdobyła srebrny medal, zaczęło się mówić, że to właśnie 51-latek zastąpi Alejandro Sabellę. Teraz ta informacja staje się faktem.

Jose Lemme, skarbnik Argentyńskiej Federacji Piłkarskiej potwierdził, że zatrudnienie Gerardo Martino jest przesądzone. Trener ma podpisać umowę do 2018 roku i zadebiutować w nowej roli 3 września, gdy Albicelestes zmierzą się w meczu towarzyskim ze swoimi pogromcami z finału mistrzostw świata, Niemcami.