Fotbalová lahůdka vítěze neměla. Argentina remizovala s Brazílií

Bueno Aires - Kvalifikační zápas o postup na mistrovství světa 2018 svedl proti sobě dva favority. Argentinu a Brazílii. Víc už si snad jihoamerický fanoušek přát nemohl. Šlágr nakonec skončil remízou 1:1 a domácí celek se tak ani ve třetím duelu nedočkal výhry.

Neymar z Brazílie (vlevo) a Ángel Di María z Argentiny.

Neymar z Brazílie (vlevo) a Ángel Di María z Argentiny.Autor: ČTK/ZUMA/E]Alberto Raggio

Pro Argentinu se úvod kvalifikace o světový šampionát zatím nevyvíjí podle představ. Stříbrní medailisté z loňského MS jsou po třech zápasech v tabulce předposlední, navíc se střelecky dokázali prosadit až v pátek.

A není se čemu divit. Argentinský kouč Garardo Martino se zatím musí obejít bez své ofenzivních superstar Lionela Messiho. Proti Brazílii chyběli i Sergio Agüero a Carlos Tévez.

Střelecké trápení Argentinců ukončil až ve šlágru Ezequiel Lavezzi. Útočník Paris St. Germain ve 34. minutě zužitkoval centr Gonzála Huguaína a dostal domácí fanoušky do varu. V 58. minutě ale přišlo vyrovnání. Hlavička Douglase Costy ještě rozduněla břevno, z dorážky se však nemýlil Lucas Lima.

A i když "kanárci" dohrávali duel od 88. minutě po faulu Davida Luize v deseti, Argentinci opět nedokázali využít svůj tlak a další gól nepřidali. "Výkon byl dobrý, ale s výsledkem už spokojený nejsem. Brazilci byli efektivní, my ne," řekl trenér Argentiny Martino.

Dres Brazílie po čtyřzápasovém trestu opět oblékl hvězdný Neymar. Kanonýr Barcelony ovšem příliš nezářil a na hřišti se ztrácel.

Duel se měl původně odehrát už ve čtvrtek, ale kvůli silnému dešti byl o den odložen.