Copa America: Argentyna miażdży w półfinale Paragwaj 6:1

Argentyna strzeliła sześć goli, ale smakiem znów musiał obejść się Lionel Messi. Bramki nie zdobył, ale zaliczył aż 4 asysty.

Wielkie strzelanie zaczęło się już w 15 min. gdy do siatki Paragwajczyków trafił Marcos Rojo. W 27 min. rezultat podwyższył Javier Pastore. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 2:1 bo bramkę dla Paragwaju w 43 min.strzelił Lucas Barrios.

Po przerwie strzelali już tylko Argentyńczycy. W 47 min. do siatki Paragwaju trafił Angel Di Maria, który powtórzył ten wyczyn 6 min. później. Bramkę na 5:1 strzelił w 80 min. Sergio Aguero a wynik meczu ustalił 3 minuty później Gonzalo Higuain.

Argentyna zagra w sobotnim finale z Chile, które w pierwszym półfinale pokonało Peru 2:1.