Brazylia pokonała Argentynę. Messi nie wykorzystał karnego

Brazylia pokonała Argentynę 2:0 w meczu towarzyskim rozegranym w Pekinie. Gole dla "Canarinhos" zdobył Diego Tardelli. Lionel Messi nie wykorzystał rzutu karnego.

Wynik meczu otworzył w 28. minucie Tardelli. Brazylijczyk wykorzystał fatalny błąd Fernandeza. Pięć minut później mogło być 2:0, ale okazji nie wykorzystał Neymar.

Argentyńczycy mieli okazję do wyrównania w 40. minucie. Danilo sfaulował w polu karnym Angela di Marię, a sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Lionel Messi, ale jego strzał obronił Jefferson.

Po zmianie stron Brazylijczycy stworzyli sobie znakomitą okazję do podwyższenia wyniku. Po podaniu Neymara fatalnie przestrzelił Felipe Luis.

W 64. minucie drugą bramkę zdobył Tardelli. Tym razem 29-letni napastnik Atletico Mineiro trafił do siatki uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłkarze Gerardo Martino mimo prób nie zdołali zdobyć choćby bramki honorowej.

Brazylia - Argentyna 2:0 (1:0)

Diego Tardelli 28, 64

Brazylia: Jefferson - Miranda, Filipe Luis, David Luiz (90, Gil), Danilo, Willian, Luiz Gustavo, Elias, Oscar, Diego Tardelli (82, Kaka), Neymar (90, Robinho).

Argentyna: Romero - Demichelis, Zabaleta, Fernández, Rojo, Mascherano, di María, Pereyra (76, Perez), Messi, Agüero (61, Higuain), Lamela (61, Pastore).