Wysoka wygrana Argentyny, dwa gole Messiego

Argentyna wygrała w Mendozie 3:0 (0:0) z Urugwajem w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata 2014 i utrzymała pozycję lidera w tabeli strefy południowoamerykańskiej. Dwie bramki strzelił napastnik Barcelony Lionel Messi, jedną Sergio Aguero.

W pierwszej połowie, zakończonej wynikiem bezbramkowym, Argentyna nie wykorzystała kilku dogodnych okazji strzeleckich. Dopiero w 66. minucie Messi po dokładnym podaniu od Angela Di Marii pokonał po raz pierwszy bramkarza Urugwaju Fernando Muslerę.

W niespełna dziewięć minut później drugiego gola dla Argentyny strzelił Sergio Aguero, asystę zaliczył ponownie Di Maria. Trzecia bramka uzyskana przez Messiego padła w 80. minucie po strzale z wolnego, za jej stratę winę ponosi Muslera.

Wyniki pozostałych spotkań: Kolumbia - Paragwaj 2:0, Ekwador - Chile 3:1, Boliwia - Peru 1:1.

Argentyna po ośmiu meczach prowadzi w tabeli z dorobkiem 17 pkt. O jeden mniej mają Kolumbia i Ekwador. Na czwartej pozycji z 12 pkt jest Urugwaj. Cztery czołowe zespoły uzyskają bezpośredni awans do mistrzostw świata w 2014 roku.

Wyniki:

Argentyna - Urugwaj 3:0 (0:0)
Bramki: Lionel Messi (66, 80), Sergio Aguero (75)

Kolumbia - Paragwaj 2:0 (0:0)
Bramki: Radamel Falcao (52, 90)

Ekwador - Chile 3:1 (1:1)
Bramki: dla Ekwadoru - Felipe Caicedo (33, 55), Segundo Castillo (90); dla Chile - Juan Carlos Paredes (25-samob.)

Boliwia - Peru 1:1 (0:1)
Bramki: dla Boliwii - Alejandro Chumacero (51); dla Peru - Juan Carlos Marino (21)