Німецький тріумф у Бразилії

Збірна Німеччини завдяки голу в додатковий час перемогла збірну Аргентини у фіналі бразильського Мундіалю. Третій фінал чемпіонатів світу, у якому зустрілися Німеччина та Аргентина, завершився на користь Бундестіму.

Перший тайм фінального матчу для обох команд пройшов з перемінним успіхом. Здебільшого атакували німці, а номінальні гості аргентинці небезпечно контратакували. План Алехандро Сабельї працював на відмінно. Німецька машина отримувала дуже неприємні контратаки у відповідь, в той час, коли сама в позиційній атаці не могла нічого створити.

Гравці Бундестіму багато контролювали м’яч, однак останнього гострого пасу чи удару у виконанні команди Львова відверто бракувало. Відчувалася відсутність у першому таймі ключового півзахисника німців Хейдіри, який через травму на передматчевому тренуванні був змушений пропустити один з найголовніших матчів в кар’єрі. На його місце Льов випустив Крістофа Крамера, однак той через травму ще у першому таймі оступив місце на полі Андре Шюрлє.

Аргентинці запам’яталися класними рейдами свого капітана Мессі. Південноамеринкаці на 20-ій хвилині зустрічі отримали чудову нагоду вийти вперед, коли Тоні Крос своєї помилкою вивів сам на сам з Ноєром форварда Ігуаіна. На щастя для німців, нападник аргентинців сам не повірив такому щастю, бездарно пробивши повз ворота. Цей момент Ігуаін згадуватиме сьогодні ще довго…

Другий свій гольовий момент у матчі Ігуаін реалізував, однак у цьому епізоді арбітри вгледіли офсайд. Як показав відеоповтор епізоду, такий рух від лайнсмена не був помилковим.

На такий поворот подій команда Йоахіма Львова таки зуміла достойно відповісти у першому таймі. З ударом Кроса впорався Ромеро, а після подачі з кутового Хеведес влучив у штангу. Відтак, не завдавши жодного влучного удару у першому таймі обидві команди усю інтригу головногому матчу чемпіонату світу у Бразилії перенесли на другу 45-хвилинку.

Другий тайм матчу агресивніше розпочала Аргентина. Підопічні Алехандро Сабельї на початку другого тайму отримали ще одну чудову можливість вийти вперед. Утім, зірковий Мессі метрів з 10-ти без перешкод не зміг влучити у ворота.

Після цього уже розпочалася доволі звична для цього матчу гра – Німеччина атакувала, Аргентина грамотно захищалася. На відміну від першого тайму, південноамериканцям уже не вдавалися такі контраатаки як в першій половині зустрічі. У німців також в атаці багато чого не виходило – надалі бракувало останнього пасу чи удару про розіграші позиційної атаки. У порівнянні з першим таймом темп гри дещо впав, а при такій грі команди підсвідомо уже готувалися до дадаткового часу.

Перший екстра-тайм був ще одним подарунком долі для збірної Аргенитини. Свій момент Паласіо не забуде, мабуть, ніколи – м’яч після його удару пролетів повз ворота. Німеччина у першій додатковій 15-хвилинці запам’яталася лише ударом Шурлє, який парирував Ромеро.

Розв’язка фіналу наступила у другому екстра-таймі, коли джокер команди Йоахіма Льова 22-річний Маріо Гьотце скористався чудовою передачею Шурлє, прийняв м’яч на груди і в дотик пробив повз голкіпера аргентинців – 1:0.

Шанс врятувати матч і перевести гру у серії післяматчевих пенальті був у Мессі. Утім, з вигідної позиції Ліонель пробив так, що заплакала уся Аргентина. Удар «по горобцях» означав чемпіонство для Бундестіму.

Перемігши на Мундіалі у Бразилії, збірна Німеччина увійшла в історію як перша європейська збірна, яка перемогла на Мундіалі у Латинській Америці. Своєю грою команда Йоахіма Льова це звання однозначно заслужила. Натомість за вихід до фіналу команді Мессі та Сабельії потрібно сказати лише компліменти. Адже хтозна, де було б свято, якщо б на завершальній стадії атак аргентинці були майстернішими та щасливішими…