Mladí basketbalisté zdolali na MS v Praze Írán a musí čekat

Češi opět vstoupili do zápasu nervózně a prohrávali 0:4. Vysunutou obranou po celém hřišti však dělali Íráncům problémy a v 10. minutě již vedli 20:9 i díky devíti bodům Martina Peterky.

Ve druhé části si svěřenci trenéra Petra Jachana vybrali slabší chvíle, během šesti minut nastříleli pouze tři body. Íránu se ale také moc nedařilo. V poločase vedl domácí celek 32:21.

Třetí část Češi odstartovali šňůrou 8:2, na které se pěti body podílel Peterka. V 25. minutě se český výběr poprvé dostal na sedmnáctibodový rozdíl, který potřeboval k zajištění postupu. Poté se Češi na čtyři minuty střelecky odmlčeli.

V poslední části zavelel k náporu kapitán Šafarčík, po jehož třetí trojce se tým tři minuty před koncem podruhé v utkání dostal na potřebný bodový rozdíl. Zbytek utkání ale domácím nevyšel.

"V závěru rozhodly chyby, které jsme v předchozím průběhu nedělali. Špatně jsme dorotovali a inkasovali rozhodující trojku," řekl Peterka, jenž byl nejlepším hráčem českého celku s 19 body a 15 doskoky.

"Rozhodovaly maličkosti. V závěru přišla zbytečná ztráta a v obraně jsme některé situace nezvládli tak dobře jako předtím," uvedl kouč Jachan.