El. MŚ 2014. Argentyna gromi Urugwaj w hicie Ameryki Południowej

W pierwszej poowie, zakoczonej wynikiem bezbramkowym, Argentyna nie wykorzystaa kilku dogodnych okazji strzeleckich. Dopiero w 66. minucie Messi po dokadnym podaniu od Angela Di Marii pokona po raz pierwszy bramkarza Urugwaju Fernando Musler.

W niespena dziewi minut pniej drugiego gola dla Argentyny strzeli Sergio Aguero, asyst zaliczy ponownie Di Maria. Trzecia bramka uzyskana przez Messiego pada w 80. minucie po strzale z wolnego, za jej strat win ponosi Muslera.

Wyniki pozostaych spotka: Kolumbia - Paragwaj 2:0, Ekwador - Chile 3:1, Boliwia - Peru 1:1.

Argentyna po omiu meczach prowadzi w tabeli z dorobkiem 17 pkt. O jeden mniej maj Kolumbia i Ekwador. Na czwartej pozycji z 12 pkt jest Urugwaj.

Cztery czoowe zespoy uzyskaj bezporedni awans do mistrzostw wiata w 2014 roku.

Wyniki:

Argentyna - Urugwaj 3:0 (0:0)

Bramki: Lionel Messi (66, 80), Sergio Aguero (75)

Kolumbia - Paragwaj 2:0 (0:0)

Bramki: Radamel Falcao (52, 90)

Ekwador - Chile 3:1 (1:1)

Bramki: dla Ekwadoru - Felipe Caicedo (33, 55), Segundo Castillo (90); dla Chile - Juan Carlos Paredes (25-samob.)

Boliwia - Peru 1:1 (0:1)

Bramki: dla Boliwii - Alejandro Chumacero (51); dla Peru - Juan Carlos Marino (21)