Dwie bramki Messiego, Argentyna liderem w Ameryce Południowej

W meczu długo utrzymywał się wynik bezbramkowy. Dopiero w 66. minucie Messi wślizgiem skierował piłkę do siatki, wykorzystując płaskie podanie Angela Di Marii. Niecałe dziesięć minut później wynik podwyższył Sergio Aguero, a drugą asystę zanotował Di Maria. Wszelkie nadzieje na korzystny rezultat odebrał Urugwajowi Messi po strzale z rzutu wolnego z ponad dwudziestu metrów w 80. minucie. Uderzenie nie było bardzo precyzyjne i mocne, ale źle zachował się w tej sytuacji bramkarz rywali.

Po wygranej 3:0, którą Argentyna udanie zrewanżowała się Urugwajowi za porażkę w ćwierćfinale zeszłorocznego Copa America, zespół Messiego umocnił się na pierwszym miejscu tabeli strefy CONMEBOL. Argentyńczycy po ośmiu meczach mają 17 punktów i o "oczko" wyprzedzają Kolumbię i Ekwador, które kilka godzin wcześniej odniosły zwycięstwa z - odpowiednio - Paragwajem (2:0) i Chile (3:1). Urugwaj znajduje się obecnie na czwartym miejscu (ostatnim dającym bezpośredni awans na mundial 2014 roku) z dorobkiem 12 punktów.

Brazylia, jako gospodarz najbliższych mistrzostw świata, nie bierze udziału w eliminacjach.