Drama! Argentina rozhodla o postupu až v závěru prodloužení

Sao Paulo - Sedmým čtvrtfinalistou světového šampionátu je favorizovaný tým Argentiny. V Sao Paulu se ale Messi a spol. na postup přes Švýcarsko pořádně nadřeli.

Jediný gól utkání padl až v samotném závěru prodloužení, když Lionel Messi vymyslel branku pro Angela di Maríu. Ve 121. minutě ještě Švýcaři trefili tyč.

"Byl to velmi těžký zápas, ale v osmifinále se nedá nic jiného čekat. Museli jsme těžce bojovat o každý míč a s postupem času to bylo čím dál složitější. Ale nakonec jsme to zvládli," pronesl po zápase argentinský hrdina Di María.

Švýcaři začali lépe...

Právě on společně s Messim dovedl svůj tým do čtvrtfinále. V prvním poločase byli sice lepší Švýcaři, kteří se mohli dokonce dvakrát dostat do vedení - jenže to by nesměli v zakončení selhat Xhaka a Drmič, ve druhé půli už vládli na hřišti Jihoameričané.

Konkrétně právě ofenzivní esa Barcelony a Realu Madrid. Zatímco v klubové sezóně bojují každý na jiné straně barikády, v národním týmu společně a dneska jim to šlo skutečně náramně.

Ovšem až na zakončení. Prvně jmenovaný šance připravoval, Di María pálil, jedenáctkrát ale míč do sítě neprotlačil. Povedlo se mu to až dvanáctým pokusem.

...Di María pálil dlouho jen slepými náboji

Lichsteiner ztratil ve 118. minutě na polovině hřiště míč, Palacio jej posunul rozběhnutému Messimu, ten vykoupal dva protihráče, v ideální okamžik předložil míč proti levačce Di Maríi a ten z křídla placírkou nedal Benagliovi šanci - 1:0.

Jenže stejně jako včera Alžířané, tak i dnes Švýcaři svůj boj nevzdali. V následujících pěti minutách ždímali soupeře jako pověstný citrón, střídající Džemaili, který přišel kvůli penaltovému rozstřelu, měl na hlavě vyrovnání, ze tří metrů ale trefil jen tyč přihlížejícího brankáře Romera.

Shaqiri roli hrdiny okamžiku neustál

O minutu později si přifilmovaným pádem vysloužil přímý kop z osy hřiště zpoza vápna Shaqiri, tíhu okamžiku ale neunesl, svojí ranou trefil jen argentinskou zeď a vzápětí již sudí zápas ukončil. A tím i postupové naděje hráčů helvetského kříže.

Messi, který je podepsán i po dnešku pod všechny argentinské branky na turnaji (pět dal, tři připravil), tak dál táhne Argentinu k vysněnému titulu a očekávanému finále s Brazílií.

Mistrovství světa ve fotbale - osmifinále:

Argentina - Švýcarsko 1:0 po prodloužení (0:0, 0:0)

Branka: 118. Di María. Rozhodčí: Eriksson - Klasenius, Wärnmark (všichni Švéd.). ŽK: Rojo, Di María, Garay - Xhaka, Fernandes. Diváci: 63.255.

Argentina: Romero - Zabaleta, F. Fernández, Garay, Rojo (105.+1 Basanta) - Gago (106. Biglia), Mascherano, Di María - Lavezzi (74. Palacio), Messi, Higuaín. Trenér: Sabella.

Švýcarsko: Benaglio - Lichtsteiner, Djourou, Schär, Rodriguez - Behrami, Inler - Shaqiri, Xhaka (66. Fernandes), Mehmedi (113. Dzemaili) - Drmic (82. Seferovic). Trenér: Hitzfeld.